Eто как Янукович бяга от резиденцията си (ВИДЕО)
ЕС и Свят 14.03.2014 12:11
Много преди да се разразят големите кръвопролития в Украйна, президентът Виктор Янукович е подготвял оттеглянето си. Запис от камерите за видеонаблюдение в президентската резиденция Межигорие в Украина са изпратени в редакцията на “Лига Бизнесфорум”. На тях ясно се вижда как Виктор Янукович напуска заедно с охраната.
Записите са направени за времето от 19 до 22 февруари на “Хонка”. На тях ясно се вижда как хората на президента са започнали да извозват навън антикварни и други ценни вещи още на 19 февруари. Точно тогава ситуацията на киевския Майдан започна да става все по-сложна. По същото време се водеха и преговори за спирането на кръвопролитията между властта и протестиращите.
По-интензивната евакуация на ценности е започнала на 21 февруари, се вижда още от записите. Всичко това става само няколко часа, преди да бъде подписано споразумение между Януковичи и опозицията за мирно излизане от кризата.
Натоварването на фургоните продължава до 4 часа сутринта на 22 февруари. Буквално няколко часа след това се появява първото съобщение в медиите, че обидателите на Межиторие са напуснали територията на резиденцията.
Вътре остават само няколко невъоръжени охранители.
След това резиденцията попада под контрола на активистите на Майдана и става достъпна за посетители.
Видеото разобличава и твърдението, че активистите на Майдана са се проявили като мародери в резиденцията заради липсата на ценни предмети вътре./БЛИЦ
Записите са направени за времето от 19 до 22 февруари на “Хонка”. На тях ясно се вижда как хората на президента са започнали да извозват навън антикварни и други ценни вещи още на 19 февруари. Точно тогава ситуацията на киевския Майдан започна да става все по-сложна. По същото време се водеха и преговори за спирането на кръвопролитията между властта и протестиращите.
По-интензивната евакуация на ценности е започнала на 21 февруари, се вижда още от записите. Всичко това става само няколко часа, преди да бъде подписано споразумение между Януковичи и опозицията за мирно излизане от кризата.
Натоварването на фургоните продължава до 4 часа сутринта на 22 февруари. Буквално няколко часа след това се появява първото съобщение в медиите, че обидателите на Межиторие са напуснали територията на резиденцията.
Вътре остават само няколко невъоръжени охранители.
След това резиденцията попада под контрола на активистите на Майдана и става достъпна за посетители.
Видеото разобличава и твърдението, че активистите на Майдана са се проявили като мародери в резиденцията заради липсата на ценни предмети вътре./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция