ЕС и Свят 16.10.2022 16:58 Снимка: ДНЕС+
Еболата се завърна в Уганда
В два окръга на Уганда е обявен триседмичен локдаун, тъй като страната се бори с епидемията от Ебола, съобщи Би Би Си.
Баровете, нощните клубове, местата за поклонение и развлекателните заведения ще бъдат затворени в Мубенде и съседния Касанда и ще влезе в сила комендантски час.
Този ход е обрат за президента на Уганда Йовери Мусевени, който преди това заяви, че няма нужда от подобни мерки.
При последната епидемия са починали 19 души при 58 регистрирани случая.
Реалният брой на смъртните случаи обаче може да е по-висок.
Епидемията започна в началото на септември в Мубенде, на около 80 км от столицата Кампала.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури