ЕС и Свят 05.09.2023 16:27 Снимка: ДНЕС+
Дмитрий Песков: Смяната на Резников няма да промени характера на правителството в Киев
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви днес пред журналисти, че не смята, че решението на Украйна да назначи нов министър на отбраната ще промени характера на украинското правителство, предаде Ройтерс. В неделя украинският президент Володимир Зеленски заяви, че уволнява министърът на отбраната Олексий Резников и предложи на негово място да бъде назначен Рустем Умеров, кримски татарин, ръководител на основната украинска приватизационна агенция.
Песков коментира лаконично и друг нашумял въпрос, заявявайки, че "няма какво да каже" във връзка с информацията на в. "Ню Йорк таймс", според който севернокорейският лидер Ким Чен-ун планира да посети Русия този месец, за да се срещне с президента Владимир Путин и да обсъди възможностите за снабдяването на Москва с оръжия за руската инвазия в Украйна.
Ким щял да пътува от Пхенян, вероятно с брониран влак за Владивосток, в руския Далечен изток, където да се срещне с Путин, посочва американското издание, цитирано от БТА.
Говорителят на Кремъл отхвърли и предположението на арменския министър-председател Никол Пашинян, че Русия не е успяла да гарантира сигурността на Армения в условията на противопоставянето със съседен Азербайджан и че Москва намалява ролята си в Южен Кавказ. Кремъл не е съгласен със забележките на арменския премиер, заяви Песков и добави, че Русия планира да продължи да играе важна роля в стабилизирането на региона.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Рекордните 794 сини флага на Испания
- 19:25 НСИ отчита ръст на промишленото производство с 5,8% през март 2026 г.
- 19:18 Прецедент в историята – ерген напусна "Ергенът“
- 19:10 Заловиха мъж с оръжие близо до дома на Андрю
- 19:02 Kъм края на април китайските валутни резерви възлизат на 3, 4105 трилиона щатски долара
- 18:55 Кая Калас се обяви за бързо присъединяване на Молдова към ЕС
- 18:48 Шефът на Ryanair настоява алкохолът на летищата да бъде забранен рано сутрин
- 18:40 Разбиха фабрика за фалшиво злато в Истанбул