ЕС и Свят 26.07.2021 10:58 Снимка: ДНЕС+
COVID-19 вдигна цената на златото
Цената на златото започна новата седмица с ръст на фона на страховете за разпространение на новия щам на коронавируса Делта, показват данните от търговията.
Към 8.13 часа българско време цената на августовския фючърс на златото на нюйоркската борса Комекс се повиши с 0,26% или с 4,65 долара до 1806,45 долара за тройунция. Септемврийският фючърс на среброто поскъпна с 0,41% до 25,337 долара за унция.
Благородният метал получава подкрепа заради тревожната вълна във връзка с коронавируса. Инвеститорите предполагат, че разпространението на щама Делта ще забави темповете на икономическо възстановяване. Това на свой ред води до увеличаване на търсенето на златото като безопасен актив.
Освен това, анализаторите на ANZ, цитирани от „Уолстрийт джърнъл“, отбелязват, че инвеститорите са в очакване на заседанието на Федералния резерв на САЩ и изявлението на неговия ръководител Джеръм Пауъл.
Котировките на жълтия метал са чувствителни към решенията на ФЕД за лихвата, защото това се отразява на курса на долара. Търговците очакват какво ще се случи с по-нататъшния курс на монетарната политика./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци