Бунт в националната гвардия на Украйна
ЕС и Свят 11.06.2014 20:42
Войниците от цяла рота на първия резервен батальон на Националната гвардия на Украйна са се вдигнали на бунт. Това обяви лично командирът на ротата.
Батальонът се е върнал в края на май от източна Украйна, където е участвал в операция, предадоха украински медии.
Гвардейците пристигнали в Киев, за да се срещнат с висши длъжностни лица от сектора за национална сигурност и да потърсят от тях отговори по наболели въпроси.
Командирът твърди, че съгласно документите, ротата му не съществувала. На личния й състав били издадени удостоверения за 6-ти и 10-ти батальон, които също обаче липсвали в списъците, уточнява БГНЕС.
Бойците съобщават, че им е било обещано добро снаряжение, но на практика те трябвало сами да си го набавят - те купували униформата със свои пари, храна им носели активисти от Майдана, три дни били оставени без вода и хляб, спали на земята и в автобусите.
"Забравиха за нас", казва командирът.
Един от бойците разкри, че ранените гвардейци трябвало да си плащат, за да стигнат до болницата, намираща се в друг град.
Военните твърдят, че държавата им е дала единствено оръжието, но документите показват, че те не са го получавали.
Гвардейците били особено възмутени от факта, че не се запазила документацията за участието им в операцията край Славянск. /БГНЕС
Батальонът се е върнал в края на май от източна Украйна, където е участвал в операция, предадоха украински медии.
Гвардейците пристигнали в Киев, за да се срещнат с висши длъжностни лица от сектора за национална сигурност и да потърсят от тях отговори по наболели въпроси.
Командирът твърди, че съгласно документите, ротата му не съществувала. На личния й състав били издадени удостоверения за 6-ти и 10-ти батальон, които също обаче липсвали в списъците, уточнява БГНЕС.
Бойците съобщават, че им е било обещано добро снаряжение, но на практика те трябвало сами да си го набавят - те купували униформата със свои пари, храна им носели активисти от Майдана, три дни били оставени без вода и хляб, спали на земята и в автобусите.
"Забравиха за нас", казва командирът.
Един от бойците разкри, че ранените гвардейци трябвало да си плащат, за да стигнат до болницата, намираща се в друг град.
Военните твърдят, че държавата им е дала единствено оръжието, но документите показват, че те не са го получавали.
Гвардейците били особено възмутени от факта, че не се запазила документацията за участието им в операцията край Славянск. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява