ЕС и Свят 16.05.2021 09:23 Снимка: ДНЕС+
Броят на пациентите с COVID-19 под интензивни грижи във Франция продължава да намалява
Франция обяви, че към днешна дата 4271 пациенти с Ковид-19 пребивават в интензивни отделения на френски болници. Това е с 81 по-малко от вчера, а този показател продължава да спада вече дванайсети пореден ден, предаде Ройтерс.
Същевременно бе съобщено, че за изминалото денонощие в болници са починали 112 пациенти с положителен тест за коронавирус. Предният ден броят им е бил 173.
На 19 май се очаква правителството да отмени някои ограничения, вкл. да разреши отварянето на баровете и ресторантите. Ваксинационната кампания се ускорява и днес бе постигната предсрочно набелязаната за средата на месеца цел за 20 милиона души с поне една доза от ваксина.
"Ситуацията се подобрява и ние сме в състояние да преминем към следващата фаза", каза по телевизията френският премиер Жан Кастекс./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява
- 14:53 Неврохирурзи и последно поколение робот в "Пирогов" спасиха бременна и плода ѝ след катастрофа
- 14:50 Двама от групата "Калашниците" остават зад решетките
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград
- 14:42 Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без договори
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване