ЕС и Свят 18.07.2021 12:18 Снимка: ДНЕС+
Борис Джонсън се самоизолира в офиса си след контакт с болен от COVID-19
Британският премиер Борис Джонсън и неговият финансов министър Риши Сунак ще бъдат подложени на частична изолация заради контакт със заразен с коронавирус, съобщава "Ройтерс".
Те ще могат да работят само в офисите си и ще подлежат на ежедневно тестване за COVID-19.
Припомняме, вчера стана ясно, че британският здравен министър Саджид Джавид е дал положителна проба за коронавирус.
От офиса на Джонсън на "Даунинг Стрийт" съобщават, че премиерът и финансовият министър са били идентифицирани като контактни лица от британската система за проследяване NHS Test and Trace. По закон това означава, че те са задължени да се самоизолират за 10 дни. Вместо това обаче двамата ще се включат в пилотно проучване, което им позволява да продължат да работят от офисите си и да се самоизолират само когато не работят./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:38 След стрелбата на плаж „Кабакум“ край Варна: Разследването продължава
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток
- 10:03 Вратари герои, червен картон и ключова VAR намеса белязаха мача Белгия-Иран
- 09:55 Кучето на загиналата в Пирин туристка насочило спасителите към тялото ѝ
- 09:47 Испания изля гнева си с разгром над безпомощните саудитци