ЕС и Свят 22.07.2021 16:14 Снимка: ДНЕС+
Байдън осъзнал, че е президент на САЩ едва при срещата с Путин
Президентът на САЩ Джо Байдън напълно осъзнал, че е ръководител на американската администрация, когато се срещал с руския си колега Владимир Путин. Това призна американския държавен глава на среща в Синсинати (Охайо), излъчвана директно от Си Ен Ен.
„Путин знае кой съм. Знае, че имам предвид това, което казвам и ще направи това, което кажа. За първи път усетих, че съм начело на администрацията, която е лидерът на свободния свят“, призна политикът.
На 16 юни в Женева се проведоха разговори между Путин и Байдън. Това беше първата им директна среща като държавни глави, както и първата руско-американска среща на върха от 2018 г. насам.
В съвместно изявление лидерите подчертаха, че страните възнамеряват да започнат всеобхватен двустранен диалог относно стратегическата стабилност, който ще бъде съществен и енергичен. Освен това Москва и Вашингтон планират да започнат консултации по киберсигурността, размяната на затворници и контрола на оръжията./tribune.bg
Още по темата
-
-
Байдън публично нарече Путин "разбойник", Кремъл отговори
преди 2 години
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:13 Американски конгресмен твърди, че бил задържан от израелски заселници в Западния бряг
- 16:00 Kaĸ Taйвaн пpeвъpнa ĸacoвитe бeлeжĸи в нaциoнaлнa лoтapия и пoбeди cивaтa иĸoнoмиĸa
- 15:36 САЩ настояват Иран да гарантира свободното корабоплаване през Ормузкия проток
- 15:22 Атанас Атанасов се оттегли като председател на ДСБ
- 15:10 Kaпaнът нa 40-тe: Зaщo нaй-дoбpитe в ĸoмпaниитe "пpeгapят" тoчнo ĸoгaтo ce oчaĸвa дa ca нa въpxa
- 14:48 Мая Санду номинира Василе Тофан за премиер на Молдова
- 14:36 След катастрофата на АМ "Тракия": Мантинелите отговаряли на изискванията
- 14:24 Арестите срещу опозицията в Турция продължават - този път в Анкара