ЕС и Свят 23.09.2023 09:32 Снимка: ДНЕС+
Българин начело на групата за черно тото, спипана наскоро в Испания
Бивш състезател по тенис на маса от България е бил начело на групата, която бе обезвредена неотдавна от Интерпол в Испания. Тя се занимавала с източване на букмейкъри, както и с уреждането на мачове.
Коронният им номер е с високотехнологична техника да забавят сигнала към сървърите на букмейкъри и телевизии за около 20-30 секунди. Това им давало да направят печеливши залози.
Отделно са били подкупвани играчи от румънските дивизии, за да се получават точни резултати.
Арестувани са общо 23-ма българи и румънци. Те са се опитвали да печелят от мачове в Южна и Северна Америка. Но има съмнения, че са пипали и в Бундеслигата, Лигата на нациите и евротурнирите. Имало е и намеса в турнири по тенис.
Претърсени са четири луксозни къщи, три автомобила за по над половин милион евро. Иззети са две сателитни системи, уред за заглушаване на сигналите на мобилните мрежи, запорирани са 47 банкови сметки, които са използвани за залозите, и са прибрани около 80 мобилни телефона, от които са правени спешните залози. Има съмнения, че това е само част от по-голяма група.
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 21:50 Ключова среща между Тръмп и Зеленски за бъдещето на войната в Украйна
- 21:04 Ушаков: Путин очаква от преговорите между Тръмп и Зеленски "решение за Донбас"
- 20:59 Силният вятър нанесе материални щети в 26 области в страната, няма пострадали хора
- 20:55 Хороскоп за понеделник, 29 декември 2025 г.
- 20:44 Тръмп обяви, че е провел "много продуктивен" разговор с Путин преди срещата си със Зеленски
- 19:37 Дензъл Уошингтън на 71
- 19:27 Великобритания купува от Германия мобилна артилерийска система RCH 155
- 19:18 Румяна Дечева: Насилствено въвеждане на машинно гласуване не е добро решение