5-та степен на опасност във "Фукушима"
ЕС и Свят 18.03.2011 12:18
Япония вдигна степента на опасност от аварии в АЕЦ "Фукушима" на 5-та степен, от седем възможни, предадоха световните агенции.
Този ход постави кризата във Фукушима Даичи на второ място след катастрофата в Чернобил, Украйна, през 1986 г.
Бял дим или пара се издигат от трите реактора на пострадалата от земетресението атомна електроцентрала в североизточна Япония, съобщи агенцията за ядрена сигурност.
Според нея все още има вода в хранилището за отработено гориво на трети реактор. От агенцията са на мнение, че димът или парата, издигащи се от повредения втори реактор може би идва откъм хранилището за използвано гориво или от експлозия в камерата под налягане.
В съобщението се отбелязва, че надеждите са да бъдат възстановени захранващите кабели за два от реакторите в петък и на два други в неделя.
Вследствие на земетресението и 11-метровото цунами отказаха системите за охлаждане в АЕЦ "Фукушима". И в трите реактора започна топене на ядрата, нивото на радиация в зоната на централата се повиши.
Вчера армията на Япония започна да излива вода над 3 и 4 блок от АЕЦ „Фукушима" 1, с цел да ги охлади и да предотврати разрастването на ядрената авария. /news.bg
Този ход постави кризата във Фукушима Даичи на второ място след катастрофата в Чернобил, Украйна, през 1986 г.
Бял дим или пара се издигат от трите реактора на пострадалата от земетресението атомна електроцентрала в североизточна Япония, съобщи агенцията за ядрена сигурност.
Според нея все още има вода в хранилището за отработено гориво на трети реактор. От агенцията са на мнение, че димът или парата, издигащи се от повредения втори реактор може би идва откъм хранилището за използвано гориво или от експлозия в камерата под налягане.
В съобщението се отбелязва, че надеждите са да бъдат възстановени захранващите кабели за два от реакторите в петък и на два други в неделя.
Вследствие на земетресението и 11-метровото цунами отказаха системите за охлаждане в АЕЦ "Фукушима". И в трите реактора започна топене на ядрата, нивото на радиация в зоната на централата се повиши.
Вчера армията на Япония започна да излива вода над 3 и 4 блок от АЕЦ „Фукушима" 1, с цел да ги охлади и да предотврати разрастването на ядрената авария. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие
- 14:47 Православната църква почита паметта на Преподобни Сампсон Странноприимец
- 14:36 Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна
- 14:24 Деница Сачева за бюджета: Оценка 3! Този бюджет няма никаква философия и никаква цел
- 14:14 25 години рисувал епичното си платно "Богатири"
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака