ЕС и Свят 28.11.2021 18:00 Снимка: ДНЕС+
13 души са с новия вариант „Омикрон“ в Нидерландия
Те са част от групата, която вчера даде положителни проби на летището в Амстердам
13 души, пристигнали от ЮАР в Нидерландия, са диагностицирани с щама на коронавируса „Омикрон“, съобщи Националният институт по здравеопазване на Нидерландия.
„На 26 ноември 624 пътници, кацнали от ЮАР, бяха тествали за коронавирус в летище Схипхол. От тях 61 дадоха положителен резултат. За да се определи щамът на коронавируса, образците бяха изпратени за по-нататъшни изследвания в Института. Щамът „Омикрон“ бе открит в 13 положителни теста“, се казва в съобщението.
В него се отбелязва още, че изследването не е завършено и могат да бъдат открити още заразени с новия щам.
Новината идва с влизането в сила на по-строгите ограничения в Холандия, на фона на рекордните случаи на Covid и опасенията от новия вариант.
Всички заведения, нехранителни магазини, театри, музеи, спортни зали ще трябва да затварят в 17 часа, поне до 5 сутринта.
Само супермаркетите и аптеките ще могат да работят до 20 часа вечер. Училищата обаче остават отворени. Мерките, обявени от премиера в оставка Марк Рюте, ще важат поне до 18 декември./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:10 Богдан Богданов от ПП видя гаф в спирането на помощта за Украйна
- 11:02 Кувейт затвори небето си заради нови ирански атаки
- 10:55 Иран отново блокира изцяло движението през Ормузкия проток
- 10:48 Депутатите гласуват окончателно мерките срещу необоснованото покачване на цените
- 10:40 Министър Катя Ивкова предупреждава: Над 80 млн. евро са в риск по проекти в Здравеопазването
- 10:36 Помощта на България за Украйна: По официални данни сме дали над €1,28 млрд.
- 10:32 Парламентарна комисия обсъжда случая с Олег Невзоров и корпорация КУБ
- 10:25 Тръмп заяви, че САЩ скоро ще спрат да бомбардират Иран