България 05.10.2024 10:26 Снимка: ДНЕС+
Заради незаконна сеч:Български полицай е ранен от моторна резачка, а румънски гражданин – прострелян
Български полицай е ранен, а румънски гражданин е прострелян на наша територия, докато е извършвал незаконна сеч. От МВР съобщават, че на 3 октомври, около 18 часа, след като чуват звук от моторен трион, служители на РУ-Никопол и Регионалната дирекция по горите, провеждат полицейска операция за незаконна сеч в района около река Дунав.
На място са засечени двама нарушители, които не изпълняват полицейските разпореждания. По данни на МВР двамата нападат служителите на реда, като насочват към тях моторната резачка и вила.
Произведени са 15 предупредителни изстрела, но и това не възпира агресията срещу органите на реда. Един от полицейските служители е ударен с моторната резачка и е с нанесена телесна повреда. Така се стига до неволното прострелване на единия нарушител. Вторият е задържан.
Незабавно са предприети действия да бъде оказана адекватна медицинска помощ на простреляния. Той е откаран в най-близкото лечебно заведение в Румъния, тъй като междувременно е установено, че и двамата нарушители са румънски граждани, влезли незаконно на територията на страната.
Вторият нарушител е задържан за 72 часа и към него са повдигнати обвинения. Образувано е досъдебно производство. Материалите по случая са докладвани на прокурор. Направен е оглед на мястото, информирани са и румънските власти.
Министърът на вътрешните работи Атанас Илков е провел разговор с румънския си колега Каталин Предою днес следобед. Двамата са се информирали взаимно за обстоятелствата около случая, предават още от МВР.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09785 |
GBP
|
1 | 2.2281 |
RON
|
10 | 3.84265 |
TRY
|
100 | 3.9556 |
USD
|
1 | 1.6794 |
Последни новини
- 22:42 Погром в София! Без ток е част от центъра на града, запалиха кабелен колектор
- 22:37 Момиче загина при катастрофа край Русе, други две девойки и младеж са в болница
- 22:35 СДВР: Няма арестувани по време на протеста в София
- 21:36 Хороскоп за вторник, 2 декември 2025 г.
- 21:29 На протеста във Варна полетяха димки, бомбички и бутилки
- 21:07 Контрапротест срещу ПП-ДБ организираха в Стара Загора
- 21:05 Протест срещу бюджета за 2026 година в София и редица градове на страната
- 20:58 Христо Димитров: Общинският съвет във Варна няма друг шанс, освен диалог