България 01.06.2021 20:20 Снимка: ДНЕС+
Започват проверки на плажовете, ще се следи и за цените на чадъри и шезлонги
Регулярно проверките ще обхващат всички морски плажове, а тези, на които са установявани чести нарушения, ще бъдат под специален мониторинг
Както всяка година в началото на летния сезон, Министерството на туризма започна проверки по морските плажове. Администрацията ще следи за спазване на задълженията на стопаните им, които са уредени в приложимата законова уредба и договорите за концесия и наем. Активните проверки продължават от 01.06 и приключват до 30.09.
Регулярно проверките ще обхващат всички морски плажове, а тези, на които са установявани чести нарушения, ще бъдат под специален мониторинг от страна на министерството. Специално внимание ще бъде отредено и на цените на плажните принадлежности, които също подлежат на контрол. В случаи на установени нарушения на договорите, ще бъдат налагани санкции.
До 15.06 ще разполагаме и с актуалните цени на чадъри и шезлонги, които ще бъдат договорени с всеки един наемател и концесионер за лято 2021г. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:49 Хороскоп за вторник, 3 февруари 2026 г.
- 19:44 С нова такса Рим прави опит да ограничи тълпите от туристи, хвърлящи монети във фонтана ди Треви
- 19:36 Украински политолог: Докато Зеленски е на власт, няма да има мир
- 19:28 Далай Лама спечели награда "Грами", последва реакция от Китай
- 19:22 Кандидатите за президент на Украйна на САЩ, Британия и Германия - Буданов, Залужни и Кличко
- 19:15 Украйна и НАТО се споразумяха за усъвършенстване на Patriot, F-16 и HIMARS
- 19:09 Гришо се изкачи с две места, а шампионът Алкарас е все по-убедителен №1 в ранглистата
- 19:02 Консерваторката Лаура Фернандес печели президентските избори в Коста Рика