България 08.04.2025 09:23 Снимка: ДНЕС+
Започва затопляне. Слънцето топи снега
Днес преди обяд над по-голямата част от страната ще бъде слънчево, но около и след обяд облачността ще се увеличи и ще бъде значителна. На отделни места, главно в Рило-Родопската област, ще превали слаб сняг. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°, за София - около 9°.
Над планините облачността ще бъде променлива, по-значителна в следобедните часове, когато на отделни места в Рило-Родопската област и Стара планина ще превали слаб сняг. Ще духа умерен, а по най-високите части и временно силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 2°, на 2000 метра - около минус 6°.
По Черноморието облачността ще бъде променлива, по-значителна над северното крайбрежие. Ще духа слаб запад-северозападен, след обяд изток-югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 7° и 9°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала, по крайбрежие до 3 бала.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Мълния удари стадо, около 30 крави и телета загинаха
- 19:28 На бъдещата кралица на Норвегия може да й остава година живот
- 19:21 Москва запазва неофициалните си контакти с Киев
- 19:12 Ержан Ебатин: Няма да предам Пеевски, който придаде смисъл на работата на организацията ни
- 19:02 Четири от US военните самолети напуснаха летището в София
- 18:51 Маги Джанаварова: Беше ми трудно в началото да се усетя като майка
- 18:39 Атанас Атанасов с оферта към Радан Кънев да се пенсионират заедно
- 18:28 Дуа Липа и Калъм Търнър си казаха "Да", докато Елтън Джон им изнасяше серенада