Взети са ДНК проби от близките на загиналите на магистрала „Струма“

България 24.11.2021 12:29 Снимка: ДНЕС+

Взети са ДНК проби от близките на загиналите на магистрала „Струма“

Взети са ДНК проби от близки на загиналите при катастрофата на автомагистрала „Струма“, съобщи македонския външен министър Буяр Османи. Приоритет сега е идентифицирането на телата на загиналите и най-скорошното прибиране на пострадалите.

Външният министър не пожела да коментира дали пътят е станал причина за инцидента.

Запитан за разследването, Османи каза, че то е започнато от институции в България. „Мисля, че институциите в България го започнаха. Нашите експерти са тук и ако имат нужда от помощ, има и криминалисти. Очакваме те да бъдат включени в процеса на идентификация. Важно е семействата да бъдат информирани навреме и този процес да приключи възможно най-скоро, за да можем да пренесем останките на жертвите в Скопие“, обясни Османи./tribune.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355