България 24.11.2021 12:29 Снимка: ДНЕС+
Взети са ДНК проби от близките на загиналите на магистрала „Струма“
Взети са ДНК проби от близки на загиналите при катастрофата на автомагистрала „Струма“, съобщи македонския външен министър Буяр Османи. Приоритет сега е идентифицирането на телата на загиналите и най-скорошното прибиране на пострадалите.
Външният министър не пожела да коментира дали пътят е станал причина за инцидента.
Запитан за разследването, Османи каза, че то е започнато от институции в България. „Мисля, че институциите в България го започнаха. Нашите експерти са тук и ако имат нужда от помощ, има и криминалисти. Очакваме те да бъдат включени в процеса на идентификация. Важно е семействата да бъдат информирани навреме и този процес да приключи възможно най-скоро, за да можем да пренесем останките на жертвите в Скопие“, обясни Османи./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София