България 24.03.2025 11:24 Снимка: ДНЕС+
"Възраждане" внася вот на недоверие срещу кабинета Желязков
"Възраждане" внася вот на недоверие срещу кабинета Желязков, съобщават от пресцентъра на партията. Като мотив формацията изтъква системния провал на правителството във външната политика.
"Възраждане" отбелязват, че вместо да защитава националния интерес, кабинетът "следва сляпо конфронтационната линия на либералния елит в Брюксел, пренебрегвайки желанието на българския народ за мир, неутралитет и диалог".
Партията на Костадин Костадинов посочва, че "под натиска на външни сили, България бе въвлечена в чужд геополитически конфликт, без обществено съгласие и без стратегическа полза за страната". Според формацията санкциите срещу Русия нанасят тежки щети на българската икономика, а огромни бюджетни средства се пренасочват към военна помощ вместо към здравеопазване, образование и социална подкрепа.
Възраждане вижда скандална пасивност от страна на правителството във връзка със смъртта на българския служител в ООН Маринов в Ивицата Газа.
Партията настоява за незабавна оставка на правителството и връщане към външна политика, основана на националния суверенитет, стремежа към благоденствие на българите и подкрепата към всяка мирна инициатива в международен план.
На 24 март текстът на вота на недоверие ще бъде на разположение в стаята на парламентарната група в сградата на Народното събрание за всеки, които желае да го подкрепи чрез подписа си, добавят от Възраждане.
Припомняме, че от партия МЕЧ също заговориха за вот на недоверие, след като председателят на НС Наталия Киселова разпусна парламентарната им група.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 12:18 Либерали искат забраната на коледни песни в кръчмите на Острова, „Jingle Bells“ била расистка
- 12:07 Рождество е! Коледари обикалят домовете за здраве и късмет: Даряват ги с хляб, ядки и месо
- 11:56 Поздравления от политици към българите по случай Рождество Христово
- 11:52 Патриарх Даниил: Бог ни е дал този велик дар - да бъде с нас
- 11:35 Загадъчна активност в Арктика - Русия за първи път задейства всичките си 8 атомни ледоразбивача
- 11:23 Зеленски за Коледа: Имаме мечта, Путин да умре
- 11:11 Терзиев и СО с тежки обвинения към гл. арх. Панайотова: Саботаж и непрофесионален начин на работа!
- 11:00 Зеленски даде подробности за 20-те точки от мирния план за Украйна