България 16.08.2024 13:01 Снимка: ДНЕС+
"Възраждане": Бизнесът не е получил компенсациите си за високата цена на тока
Парламентарната група на "Възраждане" настоява бизнесът да получи компенсации за високите цена на тока. Пред журналисти в Партийния дом Йордан Тодоров от "Възраждане" обясни, че това не се случва и след прието решение на Народното събрание, което има задължителен характер за изпълнителната власт и тя е трябвало да приведе в изпълнение компенсациите за бизнеса.
Решението бе прието на 26 юли, но и за тези три седмици българският бизнес не е получил компенсации. Това ще доведе и до основен проблем - проблем със сезонния характер на туристическия бранш, посочи Тодоров.
"Каквато и да е причината за забавянето на компенсациите за бизнеса, резултатът е тревожен и ние настояваме те да започнат и да бъдат изплащани час по-скоро", призова Йордан Тодоров.
"Възраждане" ще проведат среща с Министерството на финансите и Министерството на енергетиката, за да може изплащането да започне час по-скоро. Ако изтървем нещата от контрол, инфлацията започне да се вихри в страната, пред фалит ще бъдат изправени и бизнесът, и хората, предупреди Йордан Тодоров.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София