България 02.03.2021 19:59 Снимка: ДНЕС+
В София увеличават леглата за COVID пациентите
Със заповед на министъра на здравеопазването се увеличават броят на леглата за лечение на пациенти с коронавирус. Ще бъдат разкрити 80 допълни легла. Първа МБАЛ разкрива нови 50 легла за лечение на COVID пациенти, с което леглата стават общо 121.
Новите легла в IV МБАЛ са 15 и стават общо 30, а в V МБАЛ новоразкритите легла са 35 и стават общо 105. Във II МБАЛ се увеличават с 10 и стават общо 40 легла.
Припомняме, 2588 новозаразени и 117 са починали от коронавирус за денонощие. От началото на коронавирусната епидемия жертвите у нас са 10 308, оздравели са 206 630 души.
По-рано днес д-р Десислава Кателиева от Националната асоциация на работещите в спешната медицинска помощ заяви, че COVID-19 можел да бъде спрян само при 70% ваксинирано население.
Същата теза изказа вчера и здравният министър след като стана ясно, че заведенията и "зелените кодироди отварят врати.
Днес отново се извиха опашки пред пунктовете за ваксинация в София, които днес разполагат с ваксини.
Преди дни премиерът Бойко Борисов обяви, че страната ни преговаря с Гърция и с Франция, за да получи назаем ваксини срещу COVID-19./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:55 МААЕ: Споразумението между САЩ и Иран осигурява достъп до ядрените обекти на Техеран
- 12:47 Аркади Шарков: Около 80% от доплащането в системата на здравеопазването е за лекарства
- 12:39 ПБ: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, скриха сметките в чекмеджетата
- 12:31 ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- 12:23 Шампионът Карлос Насар също става посланик на туризма ни
- 12:15 МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
- 11:59 Полицаи от Германия, Полша и Румъния ще контролират шофьорите по Черноморието
- 11:52 Турски тираджия се опита да влезе у нас с бойно оръжие за цяла рота