България 24.07.2020 14:56 Снимка: ДНЕС+
В Русе с особено внимание следят обстановката в дом за възрастни хора с пет случая на COVID-19
Във връзка с проведената вчера работна среща, организирана от заместник областния управител на област Русе Валентин Колев с част от ангажираните институции и поетите отговорности от страна на Община Русе днес отново заместник областният управител се срещна със заместник-кмета по хуманитарни дейности и изпълняващ длъжността кмет на Община Русе Енчо Енчев. Той запозна заместник областния управител с мерките, които предлага да бъдат осъществени от представляваната от него институция с оглед на възникналия епидемичен взрив от COVID-19 в дом за възрастни хора „Възраждане“.
Като част от мерките се предлага провеждане на разговор с близките на обитателите на социалното заведение и съответно за тях временно да бъде осигурена грижа в домашни условия. По този начин ще бъдат осигурени допълнителни стаи в дома за възрастни хора, където да бъдат настанявани носители на коронавирус. Предвижда се и прилагането на по-строг контрол за спазване на всички въведени противоепидемични мерки. Изявена беше и готовност за изолиране на етаж от сградата, който да бъде използван за медицински нужди при възникнала необходимост.
От Областния оперативен щаб продължават да следят с особено внимание развитието на обстановката в споменатия дом за възрастни хора, както и работата на Регионалната здравна инспекция по установяване състоянието на пациентите.
Още по темата
                     
                    CHF
                 | 
                1 | 2.1035 | 
                     
                    GBP
                 | 
                1 | 2.23141 | 
                     
                    RON
                 | 
                10 | 3.84582 | 
                     
                    TRY
                 | 
                100 | 4.03978 | 
                     
                    USD
                 | 
                1 | 1.69865 | 
Последни новини
- 14:32 Поражението в Покровск предизвика политическа криза в Украйна
 - 14:24 Плажове на Праслин, които ще ви оставят без дъх
 - 14:21 Джан Микеле бе изгонен от "Ергенът: Любов в рая" заради системен тормоз
 - 14:16 Диана Русинова: Държавна агенция за безопасност на движението по пътищата трябва да се закрие
 - 14:10 Испанско издание: "Буревестник" охлажда мераците на западните подпалвачи на война
 - 14:02 Сам Алтман се ядоса на въпросите за парите на OpenAI
 - 13:57 Румъния вдигна F-16 заради руски удари по украинско пристанище на Дунав
 - 13:53 Румъния подписа с "Райнметал" за фабрика за барут, купува 18 Ф-16 за 1 евро от Нидерландия