България 08.07.2024 17:50 Снимка: ДНЕС+
Уволниха дисциплинарно шефа на ловешката полиция, хванат да краде ток
Уволниха дисциплинарно зам.- директора на полицията в Ловеч, съобщава Нова телевизия.
Това се случва със заповед на министъра на вътрешните работи.
Припомняме, криминалистът Георги Иванов, който вече е пенсионер, е подсъдим за кражба на ток. Той получи известието си на рождения си ден.
Иванон бе въвлечен в поредица от скандали, като последният е свързан с висящо дело срещу него, уличаващо го в кражба на ток.
През 2014 г. в дома му е установено нарушение с данни за незаконно присъединяване към електропреносната мрежа. Според енергото Иванов е ползвал пет години незаконно електроенергия. Данни сочат, че присъединяването е станало със син кабел директно към фазата и по този начин е избегнато правилно отчитане на потреблението. Техниците подават сигнал на телефон 112 и идва полиция, за да констатира кражбата на ток.
Две години след случая Иванов е върнат на ръководния пост в ловешката полиция.
Повече от година Иванов обжалва, иска отводи на магистрати и делото срещу него все още не може да тръгне. Още първите дни след установяването на незаконното връзване към енергото, Иванов е направена криминална регистрация.
Преди поредното съдебно заседание, насрочено за 25 юли тази година, Иванов поиска съкратено съдебно следствие.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:14 Напусна ни легендарният синоптик Минчо Празников
- 09:07 Ден 21 от войната в Близкия изток: Рекордни цени на газа и петрола заради удари по енергийни обекти
- 08:59 Руслан Трад: Ако Иран се срине, ще повлече целия регион със себе си
- 08:52 Експерти: При $150 за барел петрол горивата у нас ще стигнат 2 евро, при $200 - идва катастрофа
- 08:44 Мелони каза пред лидерите на ЕС, че разбира позициите на унгарския премиер Виктор Орбан
- 08:37 Радев ще "променя играта...", бори корупцията с изкуствен интелект Сигма AI
- 08:29 Иранска ракета удари петролна рафинерия в израелския град Хайфа
- 21:28 България има нов тотомилионер, който грабна джакпота от 5 778 403 евро