Умишлен палеж е водещата версия за смъртта на бизнесмена Владимир Янков в Банкя

България 28.07.2026 11:19 Снимка: ДНЕС+

Умишлен палеж е водещата версия за смъртта на бизнесмена Владимир Янков в Банкя

Пожарът, при който загина 56-годишният бизнесмен Владимир Янков в къщата му в Банкя, е възникнал вследствие на умишлен палеж. Това показват данните на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Сигнал е получен в 04:14 часа на 27 юли в Оперативния център на СДПБЗН за пожар в къща на ул. „Москва“ №35 в Банкя.

Сигнал е получен в 04:14 часа на 27 юли в Оперативния център на СДПБЗН. Огънят е избухнал в къща на ул. „Москва“ №35 в Банкя. 

Припомняме, че след потушаването на пламъците пожарникари откриха силно овъгленото тяло на Янков в една от стаите в дома му.

Янков развивал бизнес с внос на кафе, чай и вендинг машини от Италия. По информация до момента той не е бил замесван в конфликти или публични скандали и не е е имал проблеми с органите на реда.

Официалната информация потвърждава новината на БЛИЦ, че къщата е запалена умишлено. 

БЛИЦ узна, че престъплението е станало в неделя вечерта, а трупът е намерен в понеделник сутрин. Загатото се е прибрал в къщата си с негов познат. Това се установява и от записите на камерите по стените на дома му, които са били иззети от органите на реда.

Според нашите източници, предприемачът се е скарал с неговия събеседник. Между двамата възникнал остър спор, от който прехвърчали гневни искри.

В един момент Загатото бил повален на пода, а главата му била запалена по изключително жесток начин. Мъжът загинал в адски мъки, без да има почти никакъв шанс да оцелее.

За да прикрие следите от зверството, убиецът е запалил голямата къща. Надявал се е, че огънят ще направи разкриването на престъплението невъзможно, но не е познал.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355