Трасето Гърция-Македония-Сърбия е алтернатива на "Южен поток"

България 15.01.2015 16:13

"Изграждането на газопровод от Гърция през Македония и Сърбия до Унгария би било алтернатива за Южен поток", заяви унгарския министър на външните работи Петер Сиярто.

Според него това е едно от възможните решения, които биха осигурили предвидените количества газ, планирани с "Южен поток". "Такова решение ще се разгледа в следващите 10 дни и от представители на Турция, през чиято територия трябва да премине новия газопровод, договорен между Москва и Анкара", заяви Сиярто след вчерашната среща със сръбския вицепремиер Зоран Михайлович в Белград.

Оценявайки отказа от проекта "Южен поток" като лоша новина за Сърбия и Унгария, Сиярто подчерта, че няма друг избор, освен да се намери ново решение. Той заяви, че в началото на следващата седмица ще поиска Еврокомисията в свой инвестиционен пакет да разработи проект за енергийното развитие на региона. /МИА
CHF CHF 1 2.086
GBP GBP 1 2.26317
RON RON 10 3.86696
TRY TRY 100 4.08997
USD USD 1 1.67796