Транспортираното с хеликоптер момиче от Велико Търново е в ренимация

България 13.07.2024 09:15 Снимка: ДНЕС+

Транспортираното с хеликоптер момиче от Велико Търново е в ренимация

16-годишното момиче, което в четвъртък беше транспортирано от медицинския хеликоптер, е било настанено в Детската реанимация на "Пирогов". Това съобщава БНТ, като цитира изявление на болницата.

Екипът се бори за живота ѝ.

Момичето е с политравма (засягане на повече от една анатомична област) след тежката катастрофа в района на с. Ястребино. 

Първоначално е било настанено в болницата в Търговище.

С реанимационен екип на Центъра за спешна медицинска помощ то е транспортирано до болницата във Велико Търново. След стабилизиране е подадено искане за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха.

Това е втора спасителна мисия на медицинския хеликоптер от великотърновската болница.

Един загина, а шестима пострадаха в катастрофата в Търговищко. Пътният инцидент стана малко преди 13.00 часа край село Ястребино. Удариха са се камион и лек автомобил.

Жертвата е 65-годишен мъж, пътуващ на предната дясна седалка в колата.

Причините за катастрофата се изясняват. До момента е установено, че автомобилът, управляван от 42-годишна жена, е пътувал от София за Варна, но по неизяснени досега причини е навлязъл в насрещното движение и се е ударил в товарен бус с прикачено ремарке.

Возилото се на задна седалка момиче е със сериозни наранявания и с опасност за живота.

CHF CHF 1 2.09113
GBP GBP 1 2.26343
RON RON 10 3.86375
TRY TRY 100 4.02778
USD USD 1 1.66227