Тома Биков: Протестите се дължат на последните 2 години, в които не беше направено нищо по ПВУ

България 30.09.2023 12:42 Снимка: ДНЕС+

Тома Биков: Протестите се дължат на последните 2 години, в които не беше направено нищо по ПВУ

Протестите днес се дължат на последните 2 години, в които по отношение на Плана за възстановяване в частта енергетика не беше направено нищо. В различни периоди от последните 2 години депутатите от ИТН и БСП, които днес настояваха парламентът да приеме поредното безплодно решение, имаха и свои министри. Специално ИТН излъчиха Сашо Кеша за министър на енергетиката. Трябва да е ясно, че всичко, което се случва по тази тема е отговорност на правителствата (служебни и редовни), а не на парламента. Това беше и причината, ние от ГЕРБ - СДС, да откажем да гласуваме фалшивото решение предложено от тези партии. Хората не бива да бъдат лъгани. А плодовете на лъжата от последните 2 години берем днес. И те са горчиви.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355