
България 09.03.2024 12:50 Снимка: ДНЕС+
Столичните заведения скочиха! Искат спешни мерки във връзка с насилието от мигранти
Българската асоциация на заведенията, Сдружението на заведенията в България, Браншова асоциация на ресторантьорите – София – регионална структура на БХРА и Българската асоциация за туризъм настояват за спешни мерки и среща с министъра на вътрешните работи Калин Стоянов, кмета на София Васил Терзиев и директора на СДВР Любомир Николов във връзка с инцидента на бул. „Витоша“, при който мигранти извършиха насилие над български тийнейджъри.
„Обръщаме се към вас като представители на четирите най-големи организации, обединяващи сектора със заведения за хранене и развлечения в София.
Ние, както и всички наши членове, а вярваме и гражданите, сме изключително притеснени от тежкия инцидент, при който на бул. „Витоша“ мигранти нападнаха български тийнейджъри и извършиха срещу тях физическо насилие.
Въпреки че подобни случки сякаш започват да се смятат за нещо нормално в много от големите западноевропейски градове, ние ги считаме за недопустими в прекрасната ни столица!
До скоро България и София се считаха за сигурно и привлекателно място както за български, така и за чуждестранни туристи. И ние държим това да продължи да бъде така!
Сред редиците ни вече се чуват призиви за въвеждане на ред със собствени сили, ако държавата е неспособна да се справи. Ние все още вярваме на българските институции и се надяваме те да свършат работата си, за да не се налага да я вършим ние.
Във връзка с гореизложеното настояваме за спешна среща с наши представители и моментално предприемане на съответните мерки за предотвратяване на подобни инциденти“, пишат в отворено писмо от четирите организации.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 17:21 "Лего" за войната: Новата тактическа революция в Украйна, намесени са адаптивни наземни роботи
- 17:16 Украйна одобри за употреба дрон с лазерно насочване
- 17:05 Етиопия построи мегаязовир на р. Нил, източник на напрежение със съседите ѝ
- 16:57 Доналд Тръмп призна: Не знам дали мога да спра войната в Украйна
- 16:53 Антон Хекимян: Промяната взриви доверието в Терзиев, столицата е в капан на безвремие и хаос
- 16:47 Четири катастрофи и огромно задръстване на "Тракия" край Бургас
- 16:41 Петър Москов към Васил Терзиев: Гиди, комунисти недотаковани...
- 16:30 Пекин с реципрочен удар: Европейски фирми изключени от китайски обществени поръчки