България 26.04.2024 09:07 Снимка: ДНЕС+
След дъждовете: Лазароден и Цветница идват със слънце и топло време
Днес ще е предимно слънчево. След обяд главно в планинските райони ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб предимно северен вятър. Максималните температури ще са между 16° и 21°, в София – около 16°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са 16°-19°. Температурата на морската вода е 14°-15°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на места ще превали и прегърми. Над 2000 м ще превали сняг. Ще духа до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 9°, на 2000 м – около 3°.
През почивните дни вятърът ще е слаб до умерен, отначало от изток-югоизток, после - от изток-североизток. Температурите слабо ще се повишат. В събота над Западна България, по-късно и над Централна, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми; над Източна ще има разкъсана висока облачност.
В неделя повече облачност ще има преди обяд над източната половина от страната, на места с краткотрайни валежи; над западната ще бъде предимно слънчево.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 „Ростех“ въоръжи армията с машина от бъдещето
- 19:25 Мъж се опита да взриви самоделна бомба пред клон на американска банка в Париж
- 19:14 Борисов в Търново: “Партията”на Радев всъщност е “Пътят на Копринката”
- 19:04 Русия и Иран се срещат за дипломатическо разрешаване на конфликта в Близкия изток
- 18:54 Амерканските самолети все още не са преместени - разпръснати са по цялото софийско летище
- 18:45 Агенцията по храните затвори месопреработвателно предприятие в Монтана
- 18:35 Хванаха се за гушите! Радев атакува ПП-ДБ: По-големи лицемери от тях не съм виждал!
- 18:24 Починали са 22-ма мигранти при опит да стигнат от Либия до Гърция през Средиземно море