България 02.03.2025 13:27 Снимка: ДНЕС+
Слави Трифонов: Има война, която се води на 400 километра от нас, и тя трябва да спре
Има война, която се води на 400 километра от нас, и тя трябва да спре. Това написа лидерът на "Има такъв народ" (ИТН) Слави Трифонов в профила си във Фейсбук след срещата в Белия дом между американския президент Доналд Тръмп и президента на Украйна Володимир Зеленски.
Усилията на всички хора, които имат възможност да повлияят на това, трябва да са насочени именно към едно — войната да спре, добави той.
Според лидера на ИТН е много лесно отстрани да викаш на Украйна: "Давай! Ние сме с теб".
"От друга страна, ние никога няма да пратим български войници в Украйна", посочи Трифонов и добави, че да си лицемерен в ситуация, в която умират толкова много хора, за него е "долно".
Реалността вече е друга и, от всички изказвания, които видях днес, реално, практично, богоугодно и национално е мнението на президента Румен Радев. Без лицемерие, последователно и като воин, който знае какво е ежедневно да рискуваш живота си, президентът Радев изказва позицията, която споделям и аз, заяви Слави Трифонов.
Според него снощният разговор в Белия дом е накарал целия свят да си задава въпроси, а всички политици, които носят сериозна отговорност за решенията си, да се чудят каква позиция да заемат. Съжалявам за клишето, но след снощи, светът май вече не е същият. Даже, ако трябва да бъда точен, той не е същият, откакто Тръмп беше избран повторно, но май някои хора едва снощи го осъзнаха, написа също той.
По-рано президентът Румен Радев заяви, че вчерашната среща в Белия дом е върнала истината за войната в Украйна. По думите му някои политици продължават да вярват в "някаква утопия, че ще бъде победена Русия", тласкайки Украйна към катастрофа. "Продължаването на военните действия оттук нататък е съпроводено единствено с още повече смърт, още повече разрушения и очевидно, и неизбежно още по-големи загуби на територии", каза Радев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:30 Политолог: Руските сили създават плацдарм за пряко настъпление към Киев
- 18:19 Иран обяви, че е ударил летище "Бен Гурион"
- 18:08 МВР хвана 32 шофьори, употребили алкохол, и петима - наркотици
- 17:57 "Франс прес": Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ, поне временно
- 17:46 Експерти: САЩ не могат да нанесат стратегическо поражение на Иран, представят провала си като победа
- 17:34 За първи път в историята вносът на автомобили от Китай надвиши износа от ЕС
- 17:22 Украински военен е шокиран: САЩ стрелят безразборно, не разбирам какво правят
- 17:11 В тесен кръг! Погребаха Ивайло Калушев