България 25.03.2024 12:34 Снимка: ДНЕС+
Шалапатова: Има средства за работещите в ТЕЦ „Марица Изток 3“
Агенцията по заетостта е в пълна готовност, разполагаме с добро осигуряване на средства от европейските фондове, така че хората, които ще останат без работа и бъдат регистрирани в бюрото по труда, да получат своя индивидуален план за кариерно развитие, коментира социалният министър в оставка Иванка Шалапатова пред БТВ относно съкращенията в ТЕЦ „Контур Глобул Марица Изток 3“. Тя е поканила утре синдикалните организации и екипа от компанията, с които да обсъдят „седмица по седмица координираните действия“. По думите ѝ за тези, които ще останат на работа, са предвидени обучения по нови компетенции.
„Анализът на пенсионната система още не е готов“, призна Шалапатова и увери, че пенсиите ще бъдат увеличени през лятото, както е предвидено в законодателството.
„Добрата новина е, че размерът на пенсиите все пак изпреварва ръста на инфлацията“, коментира министърът в оставка.
По повод последните развития около ротацията на кабинета, Шалапатова призна, че ситуацията е изключителна изненадваща и за нея.
„Не съм абдикирала от своята отговорност да бъда министър. Формално оценки не съм получила“, подчерта Шалапатова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Технологичен гигант уволни 12 000 служители наведнъж с имейл в 06:00 часа
- 19:27 "Или да си ходи, или да млъква". Верстапен ядоса журналист във Формула 1
- 19:20 Намереното румънско златно съкровище ще бъде върнато при условия на максимална сигурност
- 19:14 Начинът на разпределение на пътниците в самолета ускорява евакуацията
- 19:07 Дмитрий Медведев: Нито Тръмп, нито САЩ ще излязат от НАТО
- 19:00 Белгия е готова да участва в прочистването на Ормузкия проток от мини
- 18:53 Татяна Дончева: ВСС трябва да бъде сменен час по-скоро
- 18:45 Камелия Нейкова: Машинно гласуване на 19 април ще има в 129 секции извън страната