Сестрите от Либия поискаха съдействие от Борисов за нови документи

България 31.07.2007 14:16

Съдействие за получаване на нови лични документи поискаха българските медицински сестри и палестинския лекар с българско гражданство Ашраф от столичния кмет Бойко Борисов.

Евродепутатът от ГЕРБ Душана Костова предложи на сестрите да присъстват на първата сесия през есента на Европейския парламент. Д-р Ашраф помоли в личната му карта изрично да пише, че местожителството му е София.

По време на срещата Валентина Сиропуло заяви, че Борисов е повдигнал самочувствието на сестрите по време на целия им престой в затвора в Либия. Гледахме телевизия по 18 часа на ден и сме запознати с всичко, което вие правите, каза Валентина Сирополу на столичния кмет.

Много ни е трудно да се интегрираме, призна Валя Червеняшка. Другите сестри също потвърдиха, че срещат затруднения както с боравенето с българските пари, така и с мобилните телефони и компютрите.

В срещата не участва д-р Здравко Георгиев. Съпругата му Кристияна съобщи, че днес той ще бъде изписан от болница. Д-р Георгиев разговаря със столичния кмет по мобилния телефон на съпругата си.

По време на срещата кметът разказа за своята основна работа около асфалтирането на софийските улици и отбеляза, че не трябва да се преиграва в момента със сестрите. Борисов изтъкна това свое убеждение като причина да не ги посрещне на летището. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.09898
GBP GBP 1 2.23268
RON RON 10 3.8428
TRY TRY 100 3.90089
USD USD 1 1.66994