Спорт 20.12.2025 11:33 Снимка: ДНЕС+
Софийски градски съд отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК
При обсъждането на делото присъстваха Весела Лечева и Слави Бинев като трети лица
Обрат! Състав на Софийски градски съд, търговско отделение VI-5, отмени избора на Весела Лечева за председател на Българския олимпийски комитет (БОК), проведен на общото събрание на 19 март. Отменени са също така изборите за Изпълнително бюро и Контролен съвет.
Решението е неокончателно и подлежи на обжалване пред Апелативния съд в срок от две седмици от връчването му на страните.
Решението е взето по обединеното дело №20251100900591, по исковите молби на Белчо Горанов, Пламен Кръстев, Атанас Търев и Христо Марков.
При обсъждането на делото присъстваха Весела Лечева и Слави Бинев като трети лица.
Това е нов епизод в сагата с БОК, след като по две от предишните дела СГС отсъди в полза на Лечева. На 29 октомври друг състав отхвърли три отделни жалби - на Федерацията по бадминтон и на присъединилите се към нея Живко Вангелов и Пламен Кръстев.
На 17 ноември беше отхвърлен искът на Федерацията по вдигане на тежести, но бившия вече председател на БФВТ Стефан Ботев обжалва на втора инстанция.
Продължават да текат и други дела относно управлението на БОК, включително по искова молба на Федерацията по борба.
Тази патова ситуация в централата се разиграва по-малко от два месеца преди старта на Зимните олимпийски игри в Милано/Кортина.
По-рано днес, Весела Лечева беше част от церемонията по награждаването на 10-те най-добри състезатели по спортна стрелба за 2025 година. Освен председател на БОК, тя и е председател на Българския стрелкови съюз.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:30 Пожар гори в района на Слънчев бряг
- 20:43 Хороскоп за неделя, 16 август 2026 г.
- 19:33 Путин поздрави Ким Чен-ун за празника на Корея и обяви съвместна работа за сигурността
- 19:24 Лъчезар Богданов за "справедливата цена": Спомени от народната република
- 19:14 Германски евродепутат: Западните илюзии за победа тласкат Украйна към крах. Време е за мир с Русия
- 19:02 РИОСВ: Огромни количества отпадъци в София се съхраняват в нарушение на изискванията
- 18:51 Ню Йорк Таймс: Целта на Путин за 2026 г. е разпадането на НАТО и ЕС през Молдова
- 18:40 Болници са получили 120 млн. долара за смяна на пола на деца в САЩ