Седмицата започва със слънце и кратки валежи, термометърът стига до 26 градуса

България 21.05.2023 18:08 Снимка: ДНЕС+

Седмицата започва със слънце и кратки валежи, термометърът стига до 26 градуса

До полунощ в отделни планински райони все още ще превалява. След полунощ облачността ще се разкъса и ще намалее, на много места до предимно ясно време. Ще духа слаб североизточен вятър, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Атмосферното налягане е близко до средното за месеца и ще остане без съществена промяна.

Утре преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, на места с гръмотевици. Има условия и за градушки. Североизточният вятър ще се усили, в източните райони ще е умерен. Максималните температури ще са предимно между 20° и 25°, в София - около 20°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, след обяд по северното крайбрежие с превалявания. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 17°-19°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен, по високите част до силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 13°, на 2000 метра - около 7°.

През следващите дни преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъжодвна облачност и на места, главно в източните и планинските райони, ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици.

Във вторник вятърът ще е слаб, по Черноморието до умерен от североизток, в сряда в Западна и Централна България ще стихне. Максималните температури ще са между 21° и 26°, предава БТА.

CHF CHF 1 2.09583
GBP GBP 1 2.22633
RON RON 10 3.84091
TRY TRY 100 3.90535
USD USD 1 1.66851