България 25.05.2021 10:10 Снимка: ДНЕС+
Румен Петков: Ген. Атанасов ме подслушваше
Лявото обединение няма да бъде „механичен сбор“, смята Петков
„АБВ и БСП имат съгласие по политики и няма да правят механичен сбор за гласове. При останалите коалиции е видимо, че става въпрос за пазарлък. Така лидерът на АБВ Румен Петков обясни защо партията ще се яви на изборите със социалистите пред bTV.
7 г. след като ме изключиха, не съм решил да се връщам в БСП. Коалицията е въпрос на съгласие по политики. Това е правилна крачка в правилната посока”, обясни още той.
Тепърва ще се говори кои ще са представителите, които да бъдат издигнати за депутати.
„Съдържателната отлика на този формат – първите разговори бяха какво е това, което ни събира. Това е нещото, което отвращава хората. Не се говори за политика, а се водят грозни пазарлъци зад гърба на обществото“, коментира Петков.
Той допълни, че в този случай лявото обединение няма да бъде „механичен сбор“.
Петков коментира и скандала с подслушването на политици, за които твърди служебният министър на вътрешните работи Бойко Рашков. Той смята, че трябва да се каже истината на обществото.
„Аз самият съм бил подслушван от г-н Атанасов. Не знам защо на ген. Атанас Атанасов и Иван Костов им е трябвало да подслушват и Американското посолство! Ако сме се върнали там, това е много грозно“, заяви Румен Петков. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:02 Проучване: Финансовите затруднения могат да ускорят стареенето на мозъка
- 17:53 В ЕС обмислят да няма повече пакети от санкции срещу Русия, за да няма вето от някои страни
- 17:44 Беноа Паре: Големите лъжи за войната в Украйна. Разобличение на манипулацията
- 17:36 Над 1800 хектара земеделски земи са пострадали от бурите миналата седмица
- 17:28 Сръбският парламент започна обсъждането на внесения вот на недоверие към правителството
- 17:20 Съдът в Дупница потвърди санкция от 154 хиляди евро за ТЕЦ "Бобов дол"
- 17:13 Bизнесмена Владимир Янков е открит мъртъв след пожар в дома му
- 17:05 Осъдиха условно бившия президент на Южна Корея