България 05.10.2021 19:06 Снимка: ДНЕС+
Пуснаха шофьора, отнесъл три жени на тротоар в Стара Загора, под домашен арест
Шофьорът от Стара Загора е освободен от ареста с мярка "домашен арест" и електронно проследяване. Решението е на Районния съд в Стара Загора, съобщи БНТ.
Според съда младежът е с добри характеристики - отличен ученик и разбира вината си. Тъй като съдът отчита обаче, че той има опасно поведение на пътя и има опасност да извърши ново произшествие, затова ще бъде и с проследяващо електронно устройство.
18-годишния младеж, който в петък вечерта удари три пешеходки на тротоар в града, е с право да управлява автомобил от 05.2021 г. и две нарушения, засечени за тези няколко месеца.
Все още не е ясно дали прокуратурата ще протестира решението на старозагорския съд, защото иска да се запознае с мотивите на съдебния състав./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“44
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява
- 14:53 Неврохирурзи и последно поколение робот в "Пирогов" спасиха бременна и плода ѝ след катастрофа
- 14:50 Двама от групата "Калашниците" остават зад решетките
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград