
България 26.03.2021 08:21 Снимка: ДНЕС+
Прощаваме се с неповторимата Татяна Лолова
Поклонението ще бъде в Сатиричния театър
Поклонението пред Татяна Лолова (1934-2021 г.) ще бъде на 26 март, петък, в Сатиричния театър "Алеко Константинов", пише БГНЕС.
Голямата българска театрална, кино и телевизионна актриса почина на 23 март на 87-годишна възраст.
Поклонението пред тленните останки на актрисата ще се състои в тесен семеен кръг, но многобройните ѝ почитатели, обичащата я публика, колеги, приятели и близки могат да си вземат символично сбогом с нея като оставят цвете в Сатирата и напишат няколко реда за спомен.
Събитието, озаглавено „Цвете за Татяна Лолова”, ще се проведе от 11.00 до 13.00 часа в театъра, който ще остави вратите си отворени.
Татяна Лолова завършва актьорско майсторство през 1955 година в класа на професор Стефан Сърчаджиев, където учи заедно с Ицках Финци, Григор Вачков и Никола Анастасов. Тя е един от основателите на Сатиричния театър, макар че кариерата ѝ започва в Националното радио и тя не веднъж го е отбелязвала:
"Обичам Радиото, там съм почнала. Когато започвах, един от режисьорите каза: "Ех, такъв глас се ражда веднъж на сто години".
Татяна Лолова се е снимала в 45 филма, а сред най-запомнящите се нейни роли в киното са в лентите "Топло", "Сиромашко лято", "Бон шанс, инспекторе!", "Пътуване към Йерусалим", "След края на света", "Нощем с белите коне", "Опасен чар".
Хитовият и моноспектакъл "Дуенде" се радва на препълнени салони повече от десет години в Театър 199, както и в турнетата в страната и чужбина.
Автобиографичната книга на Татяна Лолова "Една втора живот" е рекордно преиздавана, дописвана и допълвана. /БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 1.89243 |
![]() |
1 | 2.34167 |
![]() |
10 | 3.95517 |
![]() |
10 | 1.22252 |
![]() |
1 | 1.79648 |
Последни новини
- 07:11 Радикален ислямист нападна минувачи в центъра на Париж, има жертва и ранени
- 22:37 Примирието свърши: Газа съобщава за стотици нови жертви
- 22:09 Заплахата от цунами след земетресението във Филипините е отминала
- 21:22 Хороскоп за неделя, 3 декември 2023 г.
- 19:37 Две силни земетресения удариха Филипините, има опасност от цунами
- 19:28 Мосад отзова екипа си от преговорите за ново примирие в Газа
- 19:19 МВР хвана за ден 25 пияни и 11 дрогирани зад волана
- 19:07 Ryanair е засегната от международен скандал с фалшиви части за двигатели