Прогноза: Евтин хляб заради Украйна
България 20.03.2014 07:32
Кризата в Украйна бута цената на пшеницата. За да попълни хазната, страната масово разпродава запасите от зърно. Това срина котировките на житото с близо 10%, споделят търговци пред "Стандарт".
В момента тон зърно от черноморския регион е 350 лв., докато до началото на седмицата беше 370 лв. Не е изключено скоро това да се отрази и върху цената на хляба у нас. Прогнозите са поевтиняването да е също 10 на сто.
Поевтиняването обаче не може да стане веднага, коментират от бранша. Според търговци ефектът ще се усети най-рано след месец, когато фурните заредят брашно от евтината пшеница. Богатата реколта в Аржентина и Южна Африка допълнително ще натисне цената на зърното. У нас също се очакват рекордни добиви това лято. /БЛИЦ
В момента тон зърно от черноморския регион е 350 лв., докато до началото на седмицата беше 370 лв. Не е изключено скоро това да се отрази и върху цената на хляба у нас. Прогнозите са поевтиняването да е също 10 на сто.
Поевтиняването обаче не може да стане веднага, коментират от бранша. Според търговци ефектът ще се усети най-рано след месец, когато фурните заредят брашно от евтината пшеница. Богатата реколта в Аржентина и Южна Африка допълнително ще натисне цената на зърното. У нас също се очакват рекордни добиви това лято. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"