България 25.06.2026 17:39 Снимка: ДНЕС+
Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
Над 200 кг говежда лой иззеха инспектори от дирекция „Граничен контрол“ на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) на ГКПП „Капитан Андреево“. Проверката е извършена съвместно със служители на Агенция „Митници“.
При проверка на автобус с турска регистрация на вход в страната инспекторите са установили 240 кг говежда лой без документи за произход. Стоките са иззети и предстои да бъдат унищожени.
Контролът на Агенцията на граничните пунктове е постоянен и защитава потребителите, като не допуска несъответстващи и потенциално опасни храни и фуражи на територията на Европейския съюз, припомнят от БАБХ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени