
България 26.07.2025 15:59 Снимка: ДНЕС+
„Продължаваме промяната“ категорични: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Политическа коалиция около ГЕРБ за предстоящите президентски избори не влиза в плановете на „Продължаваме промяната“. Това заявяват от формацията с пост във Facebook, в който се цитира съпредседателят Асен Василев. „Ако някой тръгне към ГЕРБ — да не разчита на нас“, гласи категоричното послание, публикувано след участието на Василев в подкаста „Бюрото на Константин Вълков“.
Изявлението идва на фона на изказване на бившия премиер Иван Костов, според когото е възможно обединение на демократичната общност с ГЕРБ около общ президентски кандидат, но само при определени условия и в зависимост от фигурата, която ще бъде издигната. Костов също така призна, че „Продължаваме промяната“ имат основание да се чувстват политически репресирани.
Междувременно, съпредседателят на „Демократична България“ ген. Атанас Атанасов подчерта пред БНТ, че именно предстоящите президентски избори ще са ключовият момент за определяне на посоката на страната. По думите му, това е събитието, което може да раздвижи политическата сцена. В същото време той изрази съмнение, че ще има предсрочни парламентарни избори, тъй като „четворната коалиция се намира в един добър комфорт“.
Различията между партиите, претендиращи да са част от демократичния спектър, продължават да очертават сложна и напрегната предизборна картина.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09448 |
![]() |
1 | 2.26108 |
![]() |
10 | 3.85416 |
![]() |
100 | 4.04663 |
![]() |
1 | 1.67065 |
Последни новини
- 21:12 Хороскоп за четвъртък, 11 септември 2025 г.
- 19:33 Ванс: Тръмп не вижда смисъл в икономическата изолация на Русия
- 19:24 "Ограда се крепи на три кола...": Путин, Си и Хурелсух подписаха за 50 млрд. куб. м газ
- 19:17 Руски дронове в небето над Полша? НАТО се въздържа от оценка
- 19:10 Пламен Димитров, КНСБ: Има огромна вероятност за картел при цените на млечните продукти
- 19:03 Александър Вучич за евродепутатите на протест в Сърбия: Не трябваше да ги наричам измет
- 18:56 Киев поиска от съюзниците си 60 млрд евро за отбраната на Европа и Украйна през 2026 г.
- 18:48 Кремъл предупреди за страшни последствия от изпращането на западни войски в Украйна