България 09.09.2024 15:10 Снимка: ДНЕС+
Приближените до Нинова подадоха документите на БСП в ЦИК
Георги Свиленски и Иван Ченчев подадоха документи за регистрация на БСП за участие в парламентарните избори на 27 октомври в Централната избирателна комисия.
Междувременно Върховният касационен съд решава ще бъде ли заличена Корнелия Нинова от председателския пост в БСП. Жалбата, по която магистратите трябва да се произнесат, беше внесена от близките до Нинова депутати. Те жалят решението на Софийския градски съд, с което като и.д. председател на левицата беше вписан Атанас Зафиров.
"Дадохме перспектива и възможност на българските социалисти да гласуват за БСП. Нещо, което обещавахме във всички студиа и интервюта, в които участвахме, защото за нас това е изключително важно. Не можете да си представите в последните няколко месеца броя на обажданията на социалистите, които ни заклеха да правим нещо, за да има регистрирана партия БСП на изборите", каза Ченчев.
"За да се направи регистрация, трябва да има време да с обработят документите. Има време и срок до 11 септември, така че ние решихме това да се случи днес”, добави той.
"Ние регистрираме БСП , не регистрираме Ченчев, Свиленски и Нинова", заяви Свиленски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09583 |
GBP
|
1 | 2.22633 |
RON
|
10 | 3.84091 |
TRY
|
100 | 3.90535 |
USD
|
1 | 1.66851 |
Последни новини
- 01:29 Хороскоп за четвръртък, 18 декември 2025 г.
- 19:35 Представят първите 8 български изтребителя F-16 Block 70 на официална церемония в Трета авиобаза
- 19:28 7 немски градчета, които ще ви впечатлят
- 19:20 19FortyFive: С-500 "Прометей" - руската система, заради която нервничат пилотите на F-22 и F-35
- 19:13 Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизинги и инвестиции с въвеждане на еврото
- 19:05 Нова забрана на Тръмп удря по още два участника на Мондиала
- 18:57 Зелено за Лъва, виолетово за Стрелците: Ето кой цвят ще ви донесе късмет в новогодишната нощ
- 18:50 Путин пред колегията на МО: Армията се подсилва, фронтът неумолимо върви напред