ПП-ДБ: Паметникът ще бъде демонтиран. Опозицията блокира най-важните плащания точно преди Коледа

България 14.12.2023 13:30 Снимка: ДНЕС+

ПП-ДБ: Паметникът ще бъде демонтиран. Опозицията блокира най-важните плащания точно преди Коледа

Поведението на БСП, „Възраждане“ и ИТН е абсолютно безотговорно

„Не можем да разберем колегите от БСП, „Възраждане“ и ИТН как могат да слагат спирачка на най-важните плащания в държавата. Хората чакат бюджета, пенсиите зависят от това и здравното осигуряване. Ние сега като трибунал трябва да решим на база представената документация от Областната управа в София дали е пълна или непълна. Те дойдоха с всички папки и разрешителни за паметника на съветската армия. Тези партии сега казаха, че искат да спрем демонтажа. Ние не можем, ние сме народни представители. Това е абсолютно безотговорно поведение. Опитват се да блокират най-важните плащания точно преди Коледа“, заяви Кирил Петков пред журналисти.

Съпредседателят на ПП обясни, че БСП и „Възраждане“ виждат, че няма особена реакция в обществото и си правят PR акция на гърба на хората. Коментира, че единственото, което може да направят е да влязат в зала и да гласуват.

Атанас Атанасов също изрази мнението, че общественото недоволство срещу демонтажа не е достатъчно, за да го спре

„Хората в София демонтажът не ги интересува, а те се опитват да блокират работата на НС, за да ни принудят. Имаме търпение и ще дочакаме – и да се приемат законите, и да се демонтира този паметник“.

„Ако трябва ще работим, утре, в събота, в неделя. Ще приемем решенията и паметникът ще бъде демонтиран“, категоричен бе Атанасов.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355