
България 09.08.2024 14:51 Снимка: ДНЕС+
ПП-ДБ, "Възраждане" и „Величие“ в единен строй ще свалят шефа на Антикорупционната комисия
ПП-ДБ били събрали 84 подписа, за да поискат оставката на шефа на Антикорупционната комисия Антон Славчев, съобщи Лена Бориславова. Освен ПП-ДБ, подписката са подкрепили от „Възраждане“ и двете фракции на разцепилата се „Величие“.
„Очакваме да има мнозинство за свалянето, защото според мен това е най-разумната стъпка, тъй като Антон Славчев е кадър на Делян Пеевски, както виждаме в множеството действия, а когато е необходимо и бездействия, на антикорупционната комисия. Това всъщност е едно мерило в това Народно събрание кои депутати как ще се определят. Така например може да видим дали има ГЕРБ без Делян Пеевски. Ще е показателно решението как ще бъде гласувано“, заяви Бориславова.
Искането с подписите е внесено днес, като то най-вероятно трябва да бъде разпределено за обсъждане в парламентарната антикорупционна комисия, а след това да се подложи на обсъждане и в пленарната зала, уточни тя.
Славчев не е титуляр на поста председател на КПК. Той поведе комисията след оставката на тогавашния шеф Сотир Цацаров в началото на 2022 г.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08822 |
![]() |
1 | 2.32339 |
![]() |
10 | 3.85514 |
![]() |
100 | 4.47858 |
![]() |
1 | 1.73991 |
Последни новини
- 22:42 Хороскоп за сряда, 21 май 2025 г.
- 19:37 Зеленски призова за още санкции срещу Русия: Войната ще приключи на масата на преговорите
- 19:31 Захарова: Украинската делегация в Истанбул говореше на руски език
- 19:28 В София фирмите за отпадъци обещаха да не спират работа
- 19:21 Новото гадже на Григор Димитров: Дебела съм била! Умирам да видя ваши снимки на 16 г.
- 19:13 Прокурори и следователи представиха пред Сарафов идеи за продължаване на съдебната реформа
- 19:06 Ушаков: Путин разказа на Тръмп за атаките на Украйна срещу Русия преди Деня на победата
- 18:58 Изправят пред съда втори подпалвач на имот на британския премиер, този път румънец