България 22.01.2022 08:52 Снимка: ДНЕС+
Полицаи уличиха шефа си, че фабрикува доказателства, за да увеличава „разкриваемостта“
Христо Кръстев беше назначен за началник в Годеч от Бойко Рашков
Полицаи твърдят, че шефът на районното полицейско управление в Годеч – главен инспектор Христо Кръстев, е разпореждал на подчинените си да фабрикуват и подменят доказателства срещу заподозрени с цел да повиши статистиката за разкриваемост на престъпленията и резултатите от работата на ръководеното от него управление. Това разкриха пред NOVA униформени, заставяни да участват в порочната практика. Те споделиха и за други нередности, извършвани по заповед на началника им.
Според полицай шефът го е накарал да обвини в кражба мъж, в който не е имало откраднати вещи. Освен това негов колега бил заставен да пусне задържан пиян зад волана роднина на кмета.
Същият Кръстев, който живее в София, всеки ден ходи с полицейския джип на работа до Годеч и обратно, изминавайки със служебен бензин разстоянието от 100 км. Така харчи 200 литра бензин на месец за лични нужди, докато патрулите са с постоянен недостиг на гориво, оплакаха се пред екипа на NOVA полицаи от Районното управление в Годеч.
Кръстев е начело на управлението от юни, беше назначен на поста от Бойко Рашков./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.11122 |
GBP
|
1 | 2.24267 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00827 |
USD
|
1 | 1.68027 |
Последни новини
- 14:15 Бойко Борисов: Всички искат повече, но имаме 3% заложен дефицит!
- 14:06 Доналд Тръмп: В случай на война, победата за САЩ е сигурна
- 13:58 Лавров: Разширяването на НАТО не спира нито за миг, въпреки поетите ангажименти
- 13:50 Във Варна разбиха две наркооранжерии
- 13:38 Сделка: България и "Райнметал" дадоха официален старт на завода за барут и снаряди
- 13:23 Съветът за съвместно управление взе решение за ротационно председателство на парламента
- 13:12 FT: Путин ускорява настъплението в Донбас, поставил е срок за превземането на Покровск
- 12:29 Проф. Георги Рачев: Времето ще е перфектно за ваканцията на децата около 1 ноември