България 10.03.2021 14:59 Снимка: ДНЕС+
Пазарджик остана без свободни легла за COVID-19
Запълнени са всички легла за пациенти с коронавирус в многопрофилната болница в Пазарджик.
Запълнен е и капацитетът на триажното отделение.
Директорът на лечебното заведение д-р Красимир Темнилов обясни, че няма как да бъдат разкрити повече легла, защото ще трябва да се влезе в Хирургическия блок, а, Спешното отделение е единственото на територията на Пазарджишка област, с изключение на Панагюрище.
Запазва се тенденцията за увеличаване на заразените с COVID-19 в града. За последното денонощие новозаразените са близо 100 души. Рязко са скочили и повикванията в Спешната помощ.
Директорът на общинския спешен център д-р Благовеста Стоянова обясни, че вече се върви към ситуацията от ноември.
Тя обясни, че след насрочена терапия личните лекари трябва да проследяват ежедневно пациентите и да преценят кога пациент трябва да бъде хоспитализиран./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:14 Хороскоп за неделя, 26 април 2026 г.
- 19:35 Възобновиха международните полети от Техеран за първи път от началото на войната
- 19:26 Евгени Кънев:Скандалите за депутатски места в ПП-ДБ са като за място в I или II класа на "Титаник"
- 19:26 Даниел Смилов: Разделяне на коалицията ПП-ДБ би било грешка
- 19:07 Цветанка Андреева: За първи път месията идва отляво
- 18:56 Ще свика ли в четвъртък президентът първото заседание на 52-рото НС?
- 18:46 The Atlantic: Украйна обръща гръб на Доналд Тръмп и преначертава глобалните си съюзи
- 18:35 Проф. Росен Стоянов: Ако не се стигне до компромис, можем да видим две отделни групи на ПП и ДБ