
България 21.03.2025 09:15 Снимка: ДНЕС+
Парламентарната група на МЕЧ престана да съществува
Парламентарната група на МЕЧ престана да съществува. Това обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова в края на 22-часовото заседание, на което депутатите приеха на второ четене държавния бюджет за 2025 г.
Причината е, че групата вече се състои от само девет души - след оставката на техен народен представител, и липсата на такъв, който да го замести. Припомняме, че в сряда Народното събрание прекрати пълномощията на депутата от МЕЧ Самуил Славов, който положи клетва миналата седмица, заради постъпила от него оставка. В четвъртък Централната избирателна комисия обяви Пламен Ангелов Петков, издигнат от партия МЕЧ, за народен представител в 51-вото Народно събрание. Той ще заеме мястото на Самуил Славов, но още не е положил клетва като депутат.
По правилник парламентарната група трябва да е от поне десет души. Всички членове на групата на МЕЧ стават независими депутати и преустановяват участието си в комисии.
Лидерът на партията Радостин Василев беше освободен от позицията си на заместник-председател на парламента.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 19:34 Държавите от ЕС се споразумяха за мерки за връщане на разселените украинци след войната
- 19:26 Комисия на ООН: Израел извършва геноцид в ивицата Газа
- 19:21 Година и половина условно за мъж, участвал в група за разпространение на наркотици
- 19:18 Русия удари логистичен център в Киевска област
- 19:10 СРП задържа непълнолетен, заплашил с нож 17-годишен младеж и го ограбил
- 19:03 Вселенският патриарх Вартоломей се срещна с Тръмп в Белия дом
- 18:56 DeepState: Руски военни в цивилни дрехи са проникнали в Ямпил в Донецка област
- 18:51 На втора инстанция: Двама признати за виновни за смъртта на моряк по време на кораборемонт