България 02.07.2021 11:02 Снимка: ДНЕС+
Отвориха „Илинден – Ексохи“ за преминаването на автомобили
До момента оттам преминаваха само товарни автомобили
Отвориха за автомобили граничния пункт „Илинден – Ексохи“. До момента там беше позволено преминаването само на товарни автомобили в интервала от 7 до 23 часа. От днес през него могат да преминават и леки автомобили и автобуси.
Още миналата седмица стана ясно, че за да се отпуши трафикът към южната ни съседка се планира отварянето на пункта. То беше предвидено за сряда – 01 юли, но това не се случи. Причината за еднодневното забавяне е, за да се осигурят допълнителни екипи от гръцка страна.
От пресцентъра на Главна дирекция „Гранична полиция“ потвърдиха пред БТА, че от тази сутрин гръцките власти допускат преминаване на територията на южната ни съседка на леки автомобили и автобуси през граничния пункт „Илинден - Ексохи“.
Българските граждани, който пътуват по този начин, трябва да представят отрицателен PCR тест, направен не по-рано от 72 часа преди влизането на територията на Гърция или сертификат за ваксинация срещу COVID-19, направена преди не по-малко от 14 дни, както и с отрицателен бърз антигенен тест, направен до 48 часа преди влизането в южната ни съседка. Тези изисквания важат и за деца, навършили 12 години, посочиха от пресцентъра на ГД „Гранична полиция“./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:13 Президентът Румен Радев изтегля изборите за 22 март?
- 17:05 Осъдиха на 4 г. затвор двама души за склоняване към проституция
- 16:56 Франция проучва евентуално прехвърляне на терминали на Eutelsat на Иран
- 16:47 След акция в Разград: Над половин кг иззет амфетамин и двама наркодилъри в ареста
- 16:38 Кабинетът назначи генерални консули в Ниш и Битоля
- 16:29 Опозицията увеличава преднината си в анкетите преди изборите в Унгария
- 16:21 В отговор на Тръмп, Иран отново се прицели в американските бази в Близкия Изток
- 16:12 След обвинения в лицемерие между "Възраждане" и БСП депутатите приеха закона "Антиспекула"