Оставката на Мутафчиев няма да реши проблемите в БДЖ

България 24.03.2008 09:40

Оставката на министъра на транспорта Петър Мутафчиев заради трагедията с влака София - Кардам на решава нищо. Това обяви Александър Александров, министър на транспорта от правителството на Филип Димитров.

Александров депозира оставката си след трагедията край Казичене през 1992 година, когато при катастрофа между експрес и товарен влак загинаха осем души, а 56 бяха ранени.

Според Александър Александров не е ясна причината за инцидента във влака София – Кардам. Той обаче споделя мнението, че такъв пожар не може да се предизвика без външен катализатор. Когато е ясно кои са виновните, съответните органи трябва да действат както е редно, каза още Александров.

Според бившия министър на транспорта техническото състояние на железниците у нас е много изостанало, а с времето не са променили много неща в БДЖ от гледна точка на потребителя.

При трагичния инцидент с влака София – Кардам в нощта на 28 срещу 29 февруари загинаха девет души. /Дарик радио

CHF CHF 1 2.07736
GBP GBP 1 2.291
RON RON 10 3.8881
TRY TRY 100 4.28061
USD USD 1 1.69851