Официално стартира екозавод в Шишманци

България 15.12.2009 10:42

Кметът на Пловдив Славчо Атанасов ще даде официален старт днес на завода за преработка на твърди битови отпадъци в Шишманци, съобщиха от общината.

Градоначалникът ще инспектира съражението, чиито официално откриване направи премиерът Бойко Борисов през октомври. До края на годината по план заводът трябва да преработи над 3 хиляди тона отпадъци. Екозаводт беше готов още през юни, но пускът му се забави заради процедури по документацията му.

Припомняме, че строежът на скъпото съражение бе съпроводено от редица скандали между фактическите изпълнители- Консорциум "Екологичен завод", в който съдружници са оръжейният бос Николай Гигов и спортистът Атанас Търев. Третият съдружник Петър Станчев бе елиминиран от Консорциума. Днес той води съдебни дела, за да върне дяловете си.

Екозаводът в Шишманци е строен с общи финанси на държавата и община Пловдив врху земя на местната власт. Той е най-модерното съоражение в България за преработка на твърди битови отпадъци. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355