
България 24.01.2025 09:17 Снимка: ДНЕС+
Общо 71 пожара са потушени на територията на страната през последното денонощие
Общо 71 пожара са потушени на територията на страната през последното денонощие, двама души са загинали, съобщиха от Главната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН) -МВР.
Пожарникарите са реагирали на 102 сигнала за произшествия.
С преки материални щети са възникнали 14 пожара, от които седем в жилищни сгради, един в спомагателни, временни или паянтови постройки, три в транспортни средства.
Без нанесени материални щети са възникнали 57 пожара.
Извършени са 30 спасителни дейности и помощни операции, от които осем при катастрофи в транспортни средства, три при инциденти с опасни вещества, 17 техническа помощ и други.
Двама души са загинали при пожари през изминалото денонощие, съобщиха още от ГДПБЗН.
На 23 януари в 19:43 часа е получен сигнал за пожар в апартамент в ж.к. "Разсадника" в София. Произшествието е ликвидирано от девет пожарникари и два автомобила. Загинала е жена на 81 години.
В 17:25 часа на 23 януари в Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН)-Благоевград е съобщено за пожар в къща в с. Крибул, община Сатовча, област Благоевград. Огънят е потушен от четирима пожарникари. Загинал е мъж на 23 години.
Регистрирано е едно лъжливото повикване.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни