България 26.02.2025 11:31 Снимка: ДНЕС+
НС блокира "Възраждане". Всички, без МЕЧ, напуснаха при речтта на Костадинов
Народните представители, с изключение тези от "Възраждане" и МЕЧ, напуснаха пленарната зала, докато Костадин Костадинов четеше декларация. Той определи излизащите народни представители като "евроатлантическа тълпа" и ги призова да не се връщат обратно.
В декларацията се припомня, че "Възраждане" е събрала над 600 хиляди подписа за провеждане на референдум в защита на българския лев и причините за протеста в събота, при който се стигна до напрежение пред сградата на представителството на ЕК в София.
Преди това имаше близо час процедури по приемането на програмата на парламента.
След излизането си от залата Костадинов заяви, че приемането на бюджета ще продължи около 168 часа. "Всекидневно в пленарната зала се нарушава законът. Когато обаче народът излезе и каже, че не иска да търпи беззаконието, това е проблем. Имаме информация, че полицията е събрала данните на 2500 от протестиралите пред сградата на ЕК. Единият от озвучителите на протеста е с повдигнато обвинение, а друг, който е доцент, е извикан на разпит днес. Имаме студенти, които в момента са в ареста", заяви лидерът на "Възраждане".
Според него с декларация в ЕК ще бъде поискано осъждане на действията на българските управляващи. "Знаем, че това няма да стане. Ще покажем брутален двоен стандарт. Протестът е срещу евроатлантическия елит, който вече е пенсиониран. Ще продължаваме да защитаваме свободата и демокрацията, няма да спрем да протестираме. Защо имаше пълно мълчание за вандалския акт срещу Руското посолство?", коментира още Костадинов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.2281 |
RON
|
10 | 3.84612 |
TRY
|
100 | 4.0031 |
USD
|
1 | 1.69029 |
Последни новини
- 11:01 Доналд Тръмп търси сделка с Китай от позиция на силата
- 10:54 Сенатът на САЩ прие законопроект за слагане на край на бюджетната парализа
- 10:45 Почитаме Свети Мина - покровител на семейството, на сираците и бездомните
- 10:37 В Украйна разследват подкупи в енергетиката за над $ 100 млн.
- 10:29 Хиновски за "Лукойл": Влизаме в рискова обстановка, ако до 21-ви няма особен управител
- 10:23 Шефът на Държавния резерв Асен Асенов: 90-дневните запаси на "Лукойл" са на 98% заредени
- 10:16 Белгия кани 149 000 младежи да постъпят във войската и им предлага заплати от по 2000 евро
- 10:11 СКБИ „Боил“ с отборна купа и 6 медала от Държавното първенство по кикбокс в Бургас