България 16.01.2024 17:44 Снимка: ДНЕС+
Никой не иска да купи първите иззети коли от пияни и дрогирани в Бургас
След проведен първи търг от НАП-Бургас за продажбата на два автомобила, конфискувани от пияни и дрогирани шофьори, нито един човек не е пожелал да закупи превозните средства, предава БНТ.
Автомобилите са стари. Единият, който е на 25 години, се е продавал на цена от 1200 лв., а другият, който е 28-годишен, за 1 000 лв.
„В търга беше упоменато, че има срок от 6 месеца, в който автомобилът има възбрана от КАТ. Ако си купиш този автомобил, трябва първо да изтече санкцията, преди да го използваш. Възбраната е върху вещта, така както, ако купите ипотекиран апартамент, ипотеката продължава да тежи“, обясниха от НАП-Бургас, като предположиха, че това също би била причина за липсата на интерес към автомобилите.
И тъй като прави впечатление, че автомобилите са стари, от НАП заявиха, че превозните средства не се подбират, а когато има в сила съдебно решение, агенцията ги продава, независимо колко струват и каква марка е автомобилът.
Предстои след произнасяне на съда и други автомобили в по-късен период да бъдат пуснати на търг, който от приходната агенция ще оповестят.

Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 21 февруари 2026 г.
- 19:35 "Фигаро": На фронта в Донбас украинците водят дантевска битка за оцеляване срещу руската ламя
- 19:27 "Ростех": ТОС-2 изгаря всичко по пътя си – новото оръжие се превръща в кошмар за противника
- 19:21 Историкът Рой Медведев, биографът на Путин, почина на 100 години
- 19:13 Испания поиска ЕС да вдигне санкциите, наложени на временния президент на Венецуела Делси Родригес
- 19:05 Германският канцлер Мерц се кандидатира за преизбиране като лидер на Християндемократическия съюз
- 18:57 Въздушен двубой над Жълто море: F-16 на САЩ се доближиха опасно до китайски изтребители
- 18:50 Предлагат на жертвите на Епстийн извънсъдебно споразумение за 25 млн. долара