
България 06.10.2020 18:39 Снимка: ДНЕС+
Николова очаква да паднат ограниченията за българите при влизане във Великобритания
Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова обсъди отпадането на ограниченията за пътуващите от България към Обединеното кралство с Н.Пр. Роб Диксън, посланик на Великобритания и Северна Ирландия у нас.
В духа на партньорството и реципрочността се надяваме британските власти да премахнат ограниченията за българските и чуждите граждани при влизане на територията на Обединеното кралство от нашата страна, заяви вицепремиерът.
Министър Николова припомни, че от 16 юли отпадна задължителната 14-дневна карантина на британски граждани, влизащи на територията на България, а от 27 юли 2020 г. бе премахнато и изискването за представяне на отрицателен PCR тест.
Вицепремиерът каза пред посланика, че България отдава голямо значение на добрите отношения с Великобритания в областта на туризма. Обединеното кралство е приоритетен туристически пазар и партньор на България. През 2019 г. над 470 000 туристи от Великобритания са посетили страната ни, което е увеличение с над 20,7% спрямо 2018 г., уточни тя.
Тя увери британския посланик, че всички хотели, ресторанти и други обекти в страната стриктно спазват всички противоепидемични мерки, така че да гарантират както безпроблемното протичане на предстоящия зимен сезон, така и сигурността и здравето на всички гости. И добави, че България остава сред държавите с най-малко заразени на Балканите, което я прави сигурна туристическа дестинация.
От своя страна Н.Пр. Роб Диксън поясни, че това е първата му среща с български министър след заемането му на поста. Ние също бихме искали мерките за карантина да отпаднат, като се надявам това да се случи скоро и да се възобнови туристическият поток между двете държави, обяви той. И приветства мерките на българското правителство срещу коронавируса.
По думите му България е предпочитана зимна дестинация за британските граждани, но е важно да се запази здравето на хората предвид настъпващата втора вълна от COVID-19 във Великобритания и Европа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 11:10 Пеевски към Василев и Петков: Крадец, ограбил Митниците! Айде, тичай при парапета при Лена, наркоман
- 11:05 Георги Харизанов: Не виждам признаци вотът на недоверие да мине
- 11:02 Диана Дамянова: ПП са в паралелна реалност. Взимат по 12 бона заплата, а протестират срещу диктатура
- 10:59 Десет часа: Алмодовар и 300 испански творци четоха имената на 18 500 палестински деца, убити в Газа
- 10:52 Цветанка Андреева: Има алтернатива – отново хаос и нова политическа криза
- 10:45 "Политико": България и още пет страни са против санкции срещу Израел
- 10:38 Мерц видя претекст за антисемитизъм в критиките срещу Израел
- 10:30 Изчислиха, че за едно четиричленно семейство са нужни 100 л ракия на година